Samsung Galaxy S8 i S8+ mają funkcję, której w smartfonach od zawsze mi brakowało!

Samsung Galaxy S8 i S8+ mają funkcję, której w smartfonach od zawsze mi brakowało!

Samsung prezentując dwa modele Galaxy S8 nie zdecydował się na rozdzielczość 4K. Pozostał przy nieco ulepszonym 2K, ale dodał do tego jedną funkcję, której od zawsze brakowało mi w smartfonach!

Sony jako pierwsze (i jako drugie) zdecydowało się na wykorzystanie panelu 4K w smartfonie. Dopiero po premierze rynkowej Xperii Z5 Premium wyszło na jaw, że ten model nie zawsze pracuje z taką rozdzielczością. Przez większość czasu ma najzwyklejsze FullHD, a swój cały potencjał pokazuje jedynie w filmach oraz zdjęciach. Moim zdaniem to dobry ruch, który prawdopodobnie – nie zostało to oficjalnie potwierdzone – powieli Xperia XZ Premium. W tym wszystkim brakowało mi tylko jednego, możliwości wyboru kiedy chcę korzystać z 1080p, a kiedy chciałbym mieć tych pikseli trochę więcej.

Czego Sony nie może, tam Samsunga poślę!

No właśnie, zaprezentowane modele z serii Galaxy S8 mają jedną, ale bardzo istotną funkcję (cytat ze strony Samsunga):

* Domyślną rozdzielczość Full HD+ można zmienić w ustawieniach na WQHD+.

Nieco więcej światła rzuca na to wszystko Grzegorz z Tabletowo:

Ważną kwestią jest również rozdzielczość. Domyślnie jest ona ustawiona na Full HD+, czyli 2220×1080 pikseli, lecz można ręcznie ją zwiększyć (w odpowiedniej zakładce w Ustawieniach) do QHD+ (2960×1440) lub też zmniejszyć do HD+ (1480×720).

Oznacza to w skrócie, że mając Galaxy S8 mogę ustawić sobie rozdzielczość HD+, dzięki czemu będzie on dłużej pracować na baterii. Dopiero, gdy będę chciał zrobić coś nieco bardziej zaawansowanego, włączę sobie FullHD+ lub QHD+. Od zawsze uważam, że rozdzielczości powyżej 1080p są nieprzydatne w codziennym użytkowaniu, a jedynie niepotrzebnie obciążają telefon. Takie rozwiązanie tej sprawy jest czymś, czego od dawna oczekiwałem i mam nadzieję, że możliwość ustawienia rozdzielczości będzie standardem w nowych urządzeniach.

Przecież to genialne rozwiązanie, które od lat stosujemy w monitorach, czemu dopiero teraz ktoś na to wpadł?!

P.S. Tak, kupując Galaxy S8 za 3499 złotych, przez większość czasu korzystałbym z rozdzielczości HD+!

P.S.2 Tak wiem, że Nougat wprowadził to już do S7.


Nie bój się skomentować! W końcu jesteśmy tutaj, żeby pogadać, prawda? 

Możesz także zrobić to na FanPage lub w specjalnej grupie dla fanów Xperii!


Źródło: Samsung, Tabletowo