Cierpliwość użytkowników Xperii M2 oraz Xperii M2 Aqua została wynagrodzona, ponieważ ruszyła właśnie aktualizacja do Androida 5.1 Lollipop. 

Sony i aktualizacje – te słowa przez długi czas nie szły ze sobą w parze, ale widać światełko w tunelu, trochę opóźnione, ale jednak jest. Na szczęście już w czerwcu było wiadomo, że Xperia M2 oraz M2 Aqua dostaną Androida 5.1 Lollipop. Sam mam M2, więc ta wiadomość bardzo przypadła mi do gustu. Oczywiście minął już rok od zaprezentowania tej wersji systemu, a wczoraj oficjalnie pojawił się na rynku Android 6.0 Marshmallow, ale tym razem nie będę narzekać. Sony obiecało aktualizację i Sony dotrzymuje słowa.

W nowej wersji oprócz oczywiście wyglądu opartego na „material design”, zostanie też dodanych sporo możliwości personalizacji, lepsza integracja z LinkedIn oraz inteligentnymi gadżetami. Poza tym można się spodziewać małych zmian, które wyjdą z czasem. Aktualizacja już ruszyła i pierwsi użytkownicy na świecie mogą cieszyć się Lollipopem. Niestety nie wiadomo kiedy pojawi się ona w Polsce i jak szybko będzie wdrażana. Może tylko mieć nadzieje, że to kwestia dni lub tygodni, a nie miesięcy.

Ja oczywiście na bieżąco będę sprawdzać dostępne aktualizację i jak tylko dla mojej M2 pojawi się Lollipop to od razu się na niego zdecyduje. Cieszy mnie fakt, że Sony jako jeden z nielicznych producentów nie zapomina o średniej półce. Co więcej według nieoficjalnych informacji Xperia M2 może dostać także Androida 6.0 Marshmallow co byłoby genialną zagrywką Japończyków.

A Wy czekacie na Lollipopa w swoich telefonach?


Źródło: Sony Mobile